Postaládák, fridzsiderek, körforgalmak – avagy there are more things in heaven and earth, Horatio…
Elképzelhető, hogy megszületett Nagy-Britannia legunalmasabb naptára. Szakmai berkekben feltehetőleg nincs még egyetértés, egy biztos: a ködös Albion postaládáiból mazsolázó, 12 fotós albumból mindeddig egyetlen darabot nem vettek meg.
Eszmei szerzője, bizonyos Kevin Beresford csak találgatni tud. Hajlik arra az elméletre, hogy a nemzet figyelmét idén a rögbi és a labdarúgás vonja el. Ha igaza van, a politikusok kissé túllihegték a menekült-kérdést, az orosz fenyegetést meg a gazdasági válságot. Előfordul.
Témánknál maradva, Beresford úr maga is meglepődött, mennyire nincs igény postaládás naptárára. Vallja ugyanis, hogy „az unalmas korunk új feketéje” – mármint színben – szexepílje vagyon.
Ha igaza van, akkor a britek már a szexre sem vevők, ezt különben a sziget-nemzet rosszakarói gyakran pedzik, holmi alkati halvérűségre célozgatva…
Egy szó mint száz, az Erzsébet- és György-korabeli, illetve viktoriánus postaládák fotói valahogy nem izgatták (fel) a briteket, ami annál is érthetetlenebb, hogy a tavalyi fridzsider-kollekció fergeteges sikernek bizonyult.
Beresford úr különben részletesen kifejtette nézeteit erről a kérdésről a Daily Post lenyűgözött riporterének.
„Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a naptár általában nem egy vágtában induló árucikk, most meg még csak október van. Másrészt mindeddig egyetlenegyet nem sikerült eladni” – elmélkedett az idős úr.
„Nem tudom, hogy a rögbi vagy a futball lehet az oka, az emberek ezekre összpontosítanak, nem a postaládákra” – tette hozzá magyarázat gyanánt.
Véleményére érdemes odafigyelni, hiszen otthonosan mozog a réteg-érdeklődés jónéhány területén, lévén a Körforgalmak valamint a Parkolók Tisztelői Egyesületének elnöke, utóbbinak egyben egyetlen tagja is. A körforgalmak különben egy másik, 2016-os naptár vonzó témája.
Beresford úr elmondta: szereti felhívni a figyelmet életünk azon szeletkéire, melyeket nem is veszünk észre, pedig szépek a maguk módján.
„Vannak walesi, cölöpön álló postaládáink, fali, oszlop formájú, két nyílásos, Erzsébet- és György-korabeli, viktoránus, falusi és városi ládáink. Maga Van Gogh is festett le egy sima széket, a Tate Galériában meg egy téglahalmaz is helyet kapott. Az emberek szeretik az unalmast. Múlt héten 13 millió tévénéző követett egy tésztát sütő hölgyet. Az unalmas nemzedék tagjai vagyunk!” – magyarázza credo-ját.
„Van egy jó barátom, Paul Davies, ő sokat utazik keresztül-kasul, jelzőlámpákat, postaládákat, körforgalmakat fotózva. A képeket elküldi nekem. Remek szeme van. Azt hihetnénk, minden postaláda egyforma, de tévedünk!” – meséli a hatvanas éveit taposó Kevin Beresford.
Mitagadás, ha megnézzük a képeket, el kell ismernünk, igaza van!
a mirror.co.uk nyomán
Szerkesztő: Papp-Zakor András, 2015 október 14, 12:31