Szellemi utazások a 14. Interdiszciplináris Párbeszéd Konferencián
Interjúkat hoztunk a valóság és képzelet határvidékéről.
Szerkesztő: Sebők Tímea, 2026 június 23, 11:52
A Bolyai Társaság és a BBTE közös szervezésében tizennegyedik alkalommal került sor az Interdiszciplináris Párbeszéd elnevezésű konferenciára Kolozsváron.
A kétnapos tudományos seregszemle célja volt, hogy párbeszédet kezdeményezzen a különböző szaktudományok képviselői között. Idén a valóság és képzelet fogalmainak értelmezésébe nyerhettek betekintést az érdeklődők. A tudományos és kulturális szféra jeles szakembereinek sokoldalú megközelítése által kaphattunk átfogó képet e két egymást feltételező és kiegészítő fogalomról.
Összeállításunkban az ez alkalomból készült beszélgetéseket sugározzuk.
Ercsey-Ravasz Ferenc óraadó oktató, a BBTE Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Kar munkatársa „Virtuális hangszerek a filmzenében” címmel tartott előadást, majd válaszolt a kérdésekre.
Ozsváth Judit egyetemi adjunktus, a BBTE Pedagógia és Alkalmazott Didaktika Intézet képviseletében „A valóság intuitív megismerésének vonzásában – Dienes Valéria útja a misztika felé” című értekezésével hívta fel a figyelmet a jeles tudós gazdag és méltatlanul kevéssé ismert pályafutására. Vele is beszélgettünk
Ezt követően Herbály Dorottya, a BBTE, Politika-, Közigazgatás- és Kommunikációtudományi Kar doktorandusza, illetve Király Márton a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar adjunktusa „Mesterséges álmok – Az altatók gyógyszertudományi háttere és megjelenítése a popkultúrában” címmel megtartott közös előadásuk után felvett nyilatkozata következik.
Végül Hatházi András színművész, rendező, egyetemi tanár, a BBTE, Magyar Színházi Intézet oktatója zárja a sort. „Én aki nem vagyok” címmel megtartott elmélkedését követően készült vele beszélgetés.
Riporter: László Tibor