Jövő tanévtől ismét lehet kisegítő személyzetet alkalmazni
A törvénymódosítás kidolgozója, Kántor Boglárka képviselő elmondta: több pedagógus és intézményvezető jelezte az elmúlt időszakban, hogy ellhetetlenült a működés a személyzethiány miatt.
Szerkesztő: Sebők Tímea, 2026 június 24, 15:48
Döntő házként megszavazta a szenátus az RMDSZ törvénymódosító javaslatát, amely szerint az új tanévtől ismét alkalmazni lehetne az iskolákban kisegítő és adminisztratív személyzetet – közölte a szövetség. Az intézkedés életbe lép, amint a törvénymódosítást az államelnök kihirdeti, és az megjelenik a Hivatalos Közlönyben.
Az RMDSZ a közleményében emlékeztetett, hogy a 2025 júliusában elfogadott megszorító intézkedések következtében a közszférában, így az oktatásban is felfüggesztették az új alkalmazásokat. Bár a korlátozás alól kivételt képeztek a pedagógusok és az oktatói személyzet, a kisegítő és adminisztratív állások továbbra sem voltak betölthetők – írta a közlemény.
A törvénymódosítás kidolgozója, Kántor Boglárka képviselő a Kolozsvári Rádiónak elmondta: több pedagógus és intézményvezető jelezte az elmúlt időszakban, hogy ellhetetlenült a működés a személyzethiány miatt.
Riporter: Orbán Szabolcs